Gwarantujemy fachową ocenę, wystawiamy certyfikaty. Nasza firma jest członkiem Klubu Absolwentów Wysokiej Rady Diamentów w Antwerpii (HRD Antwerp - Diamond High Council Antwerp). Firma dysponuje w pełni wyposażonym laboratorium do badania kamieni szlachetnych.

Posiadamy urządzenie które wykrywa 100 % diamentów hodowanych w laboratorium metodą CVD oraz HPHT. Identyfikuje cyrkonie, moissanity, kamienie pokrywane proszkiem diamentowym oraz diamenty naturalne poprawiane - którym ulepszano barwę metodą HPHT.

Skup brylantów i kamieni szlachetnych

O wartości i jakości oszlifowanego diamentu decydują cztery parametry tzw. 4C

Zasada 4C

1. Carat (Masa)

Masa diamentu mierzona jest w karatach. Jeden karat równa się 0.2 grama. Większa masa zazwyczaj oznacza wyższą wartość, choć pozostałe cechy 4C również mają wpływ na ostateczną cenę.

2. Clarity (Czystość)

Czystość diamentu odnosi się do jego wewnętrznych cech (inkluzji) oraz zewnętrznych defektów (szczelin). Skala czystości waha się od 'FL' (Diament lupowo czysty) do 'P3' (Diament którego inkluzje widoczne są gołym okiem i zakłucają jego brylancję).

3. Color (Barwa)

Barwa diamentów oceniana jest na skali od D (całkowicie bezbarwny) do Z (silnie zabarwiony). Im bardziej bezbarwny kamień, tym wyższa jego wartość.

4. Cut (Szlif)

Szlif diamentu nie tylko wpływa na jego wygląd, ale też na sposób, w jaki kamień odbija światło. Szlif oceniany jest na kilku poziomach, od doskonałego do słabego.

Nasze Usługi

Oferujemy uczciwą wycenę i skup diamentów oraz innych kamieni szlachetnych. Nasz proces obejmuje:

Kontakt

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na wycenę lub dowiedzieć się więcej o naszych usługach: